Powered by Smartsupp

Při potisku se využívají různé technologie. Zde se můžete dozvědět, jaké technologie potisku používáme my a která technologie je vhodná pro danou situaci.
.


.

Sublimace:

Sublimační tisk je aplikování sublimačního inkoustu na povrch předmětu použitím tepelného lisu při nastavení určité teploty, času a tlaku.

Tato kombinace zapříčiní, že se inkoust z pevné formy přemění na plyn a umožní potisknout předmět trvalým plnobarevným obrazem. Barvy proniknou povrchem a výsledkem je kvalitní dlouhotrvající potisk odolný proti poškrábání. Liší se tak od jiných technik potisků, které tisknou pouze na povrch předmětu.

Sublimační tisk je vždy prováděn na polyester nebo povrchově upravené předměty. Vysokou teplotou se barvivo v tuhém stavu přemění na plyn, aniž by se stalo tekuté. Vysoká teplota zároveň otevře póry a umožní vstup plynu.

Když se teplota sníží, póry se uzavřou a plyn opět ztuhne. Nyní se stává součástí předmětu. Z těchto důvodů nemůže být sublimace používána na materiálech jako je 100% bavlna. Přírodní vlákna a neupravené materiály nemají žádné póry k otevření.

DDsport vyrábí dresy ze 100% polyesteru, což zajišťuje velmi vysokou kvalitu a trvanlivost potisku, který se tak stává takřka nesmrtelným.

Novinka od roku 2015 máme technologii pro potisk zářivých fluorescenčních barev.
Ceny produktů potištěných reflexní barvou se navyšují o 85 Kč + DPH

Sítotisk:

Potisk textilu sítotiskem zaručuje perfektní trvanlivost a možnost potisku přímými barvami. Potisk je vhodný při vyšším nákladu triček. Tiskneme až 12 barev! Předností sítotisku je stálost barev, životnost potisku, pružnost. Potisk na tričku vydrží navždy, neloupe se, nepraská, stálost barev 100%. 


Princip sítotisku je založen na protlačování barvy přes propustná místa pomocí tiskové šablony neboli síta – jemná tkanina upnutá do rámu. Každá barva, která se protlačuje, potřebuje samostatné síto. Veškerá práce s barvami a přesnými odstíny probíhá ručně, aby se docílilo co nejlepšího výsledku.

Náročnost přípravy sít se promítá do celkových nákladů, sítotisk proto doporučujeme v případě, že chcete potisknout větší množství textilu.
.

Tiskneme vodouředitelnými barvami, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Tyto ekologicky zcela nezávadné barvy jsou mimo jiné určené pro potisk spodního prádla a potisk dětských triček a textilu. Výhodou sítotiskových vodouředitelných barev je, že jsou příjemné na omak, žádného pogumovaného efektu se nedočkáte. Tento tisk je velmi jemný, z vlastních zkušeností lze přežehlit žehličkou. Na závěr všechna trička vkládáme do lisu pro sametový omak.
.

V případě užití sítotisku musíme celou zakázku kalkulovat individuelně. Cena se mění v závislosti na počtu barev, log a jejich velikostí apod.
.

Flex a Flock

Je speciální nažehlovací materiál určený pro vyřezávání jednodužší vektorové grafiky, jako jsou například nápisy, čísla, siluety a pod. Tato technika se hodí při odběru nižšího počtu triček. Touto technologií Vám potiskneme trička kvalitně a hlavně velmi rychle.

Pokud tedy sháníte rychlý dárek k narozeninám, nebo chcete rychlá týmová trička téměř do druhého dne, právě Flex a Flock je pro Vás nejlepší a nejrychlejší řešení. Potištěná trička jsou cenově nenáročná.

Potisk je možné provádět na všechny textilní materiály (trička, čepice, batohy, vaky, tašky z netkaného materiálu atd.). Opět nutná individuelní kalkulace tisku.

Laser:

Je speciální technologie využívající laserového paprsku pro popis kovových, pokovených, dřevěných a plastových reklamních předmětů s barvenou povrchovou úpravou. Díky velice kvalitnímu, kontrastnímu a trvanlivému potisku (popisu) se dá říci, že tato technologie zcela nahradila elektrochemický lept a strojní rytí.

Při popisu propagačních předmětů touto technologií laseru dochází k odpaření svrchní části materiálu (u kovu a plastu cca 0,03 mm, u dřeva se dle tvrdosti hloubka pohybuje od 0,5-1,0 mm). U pochromovaných a poniklovaných reklamních předmětů (propisky, zapalovače atd.).Vzniká tak velice kontrastní popis, kdy jeho zabarvení je závislé na barvě podkladového materiálu.

U nerezových předmětů (butylky, hrnky,nože,atd.) je popis laserem decentní a jeho zabarvení je téměř shodné s původní barvou nerezového předmětu. Na silnější nerezové předměty (od síly materiálu 3 mm) lze využít schopnosti lokálního zakalení, v takovém případě je barva popisu tmavě hnědá až černá.

Barva laseru na dřevěných předmětech záleží na tvrdosti a letech materiálu, většinou bývá o něco tmavší než vlastní předmět. U plastových reklamních předmětů (kalkulačky) dochází k odpaření barevného povrchu a výsledná barva popisu je většinou černá.

Výšivka:

Výšivku je možno použit nejen na klasická trička, ale i na polokošile, ručníky, kšilty, čepice či jiný netradiční materiál jako bundy nebo softshell.

Výšivka

  • vyšijeme libovolnou grafiku, obrázek, logo, text na náš nebo Vámi dodaný textil

Nášivka

  • nášivka je samostatně vyšitá na látku, ( nebo suchý zip) který se následně upevní na daný textil
  • upevnění: přišitím, suchým zipem apod.)