Zákaznická linka: +420 603 528 668
Košík je prázdný

Potisky

Při potisku se využívají různé technologie. Zde se můžete dozvědět, jaké technologie potisku používáme my a která technologie je vhodná pro danou situaci.

 

Sublimace:

Sublimační tisk je aplikování sublimačního inkoustu na povrch předmětu použitím tepelného lisu při nastavení určité teploty, času a tlaku.

Tato kombinace zapříčiní, že se inkoust z pevné formy přemění na plyn a umožní potisknout předmět trvalým plnobarevným obrazem. Barvy proniknou povrchem a výsledkem je kvalitní dlouhotrvající potisk odolný proti poškrábání. Liší se tak od jiných technik potisků, které tisknou pouze na povrch předmětu.

Sublimační tisk je vždy prováděn na polyester nebo povrchově upravené předměty. Vysokou teplotou se barvivo v tuhém stavu přemění na plyn, aniž by se stalo tekuté. Vysoká teplota zároveň otevře póry a umožní vstup plynu.

Když se teplota sníží, póry se uzavřou a plyn opět ztuhne. Nyní se stává součástí předmětu. Z těchto důvodů nemůže být sublimace používána na materiálech jako je 100% bavlna. Přírodní vlákna a neupravené materiály nemají žádné póry k otevření.

DDsport vyrábí dresy ze 100% polyesteru, což zajišťuje velmi vysokou kvalitu a trvanlivost potisku, který se tak stává takřka nesmrtelným.

 

Novinka od roku 2015 máme technologii pro potisk zářivých fluorescenčních barev.  Ceny produktů potištěných reflexní barvou se navyšují o 80,- Kč + DPH

 

Reflexní barvy

 

Sítotisk:

Sítotiskem potiskujeme dresy, které jsou vyrobeny z tzv. předbarvených materiálů. Jedná se o hmatatelný potisk. Sítotisk je technologie, jež slouží k opracování rozličných materiálů a předmětů z nich vyrobených barevnými motivy. Princip sítotisku je v zásadě velmi jednoduchý – jde o protlačování barvy pomocí těrky nebo válečku skrz propustná místa sítotiskové matrice.

V případě užití sítotisku musíme celou zakázku kalkulovat individuelně. Cena se mění v závislosti na počtu barev, log a jejich velikostí apod.

 

Flock:

Technologie flock spočívá v natištění disperzního lepidla na potiskovaný předmět plošným sítotiskem.

Poté se na předem natištěné lepidlo nanese speciální tryskou tzv. flocková střiž, která ulpí pouze na předem natištěném lepidle.

Z ostatních částí textilu se opráší, popřípadě vysaje. Touto technologií je možno tisknout i vícebarevná loga, technologie však neumožňuje přesný soutisk flockových barev a jemné detaily.

Potisk je možné provádět na všechny textilní materiály (trička, čepice, batohy, vaky, tašky z netkaného materiálu atd.). Opět nutná individuelní kalkulace tisku.

© 2006 - 2018 DDsport.cz | Created by UP STEP, s.r.o.